Шпаклівка для авто - це матеріал покриття, необхідний для вирівнювання поверхні та формування рівних наступних шарів.
Спостерігаючи за роботою професіонала складається враження, що процес шпаклювання дуже простий і навіть приємний. Насправді, та легкість з якою майстри наносять шпаклівку вироблена роками, а для новачка ця процедура буде досить складною.
Види шпаклівок
Перш ніж розбиратися в нюансах нанесення шпаклівки, слід зрозуміти яку автомобільну шпаклівку потрібно купити для роботи.
Існує чотири основні види шпаклівок, що відрізняються за своїми характеристиками:
Волокниста.
Універсальна.
Фінішна.
Шпаклівка для машини із пластику.
Волокнисті шпаклівки використовують для вирівнювання вм'ятин та серйозних, глибоких пошкоджень кузова. В основному застосування цієї шпаклівки доречно при аварійному ремонті.
Універсальна шпаклівка найбільш популярна. Сама назва матеріалу говорить про широту можливого застосування. Універсальна автомобільна шпаклівка вирівнює вм'ятини глибиною не більше половини сантиметра.
Фінішна шпаклівка добре вирівнює дрібні вм'ятини та згладжує рельєф. Деякі майстри використовують цей вид матеріалу для обробки вм'ятин 5 міліметрів. Це глибокий дефект для фінішної шпаклівки, і якщо відразу після завершення робіт результат буде задовольняючий, то через пару тижнів шпаклівка дасть усадку утворивши нерівність.
Шпаклівка машинна по пластику має еластичні властивості. Так як властивості пластикових деталей відрізняється від металевих, щоб уникнути утворення тріщин, матеріал повинен бути адаптований під поведінкові характеристики поверхні.
Таким чином, деякі ремонтні роботи автомобіля не можуть обійтися тільки одним видом шпаклівки. Навіть можна сказати, що всі ремонтні роботи кузова автомобіля проводиться щонайменше двома видами шпаклівок. Хоча є майстри, які нехтують подібними нюансами і невеликі дефекти обробляють одним матеріалом, тим самим лише завдаючи шкоди кузову.
Ремонт та важливі зауваження
Перед початком нанесення шпаклівки мало просто очистити поверхню від забруднень, також важливо видалити фарбу. Якщо укласти шпаклівку на шар фарби, то через короткий проміжок часу вона просто відвалиться. Фарба має гладку відшліфовану поверхню, а шпаклівка, навпаки, має пористу структуру. При нанесенні шпаклівки на фарбу, у шпаклівки просто не буде можливості зачепитися на поверхні і створити монолітну основу. Тому фарба видаляється не тільки з місця пошкодження, а й на граничних ділянках, які будуть захоплені під час проведення ремонтних робіт.
У наступному етапі поверхня злегка зачищається та знежирюється, після чого можна наносити шпаклівку. Як говорилося раніше, шпаклівка може наноситися кількох видів і кількома шарами. Рідко коли ремонтні роботи обмежуються нанесенням одного шару шпаклівки.
При роботі з двома і більше шарами шпаклівки для авто важливо не поспішати і дочекатися повного висихання попереднього шару перед нанесенням наступного. В іншому випадку, при збереженні вологи в нижніх шарах, утворюється дефект у вигляді вм'ятини, тріщини або відшарування шпаклівки.
Кожен шар шпаклівки після висихання необхідно обробляти зачисним інструментом. Останній шар шпаклівки ретельно шліфується та готується до нанесення лакофарбового матеріалу.
Робота зі шпаклівкою не терпить поспіху, рухи мають бути плавними, м'якими та впевненими. Але розтягувати процес теж не слід, бо матеріал може почати висихати до закінчення роботи.
Ремонтні роботи провести не складно, головне бути уважним і дотримуватися інструкцій, але якщо немає бажання спробувати свої сили в даному виді ремонту можна звернутися до спеціалізованих сервісів. Майстри з нанесення шпаклівки на авто є у Києві, Одесі, Харкові та інших великих та дрібних містах України. А підібрати правильну та якісну машинну шпаклівку за розумною ціною допоможе наш інтернет-магазин. Ми завжди до Ваших послуг.